Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
Herresingle U11 B Pulje 1
 
1 Nicklas Hollænder Graasten
2 Noah Schøtt Sejten Fyn FGH
* 3 Villum Holst-Salomonsen Kolding BK
* 4 Nicklas Lindholm Tjørnelund Varde
 
1-2 Kamp 234 Bolderslev SØN 12:36-3
3-4 Kamp 235 Bolderslev SØN 12:36-4
1-3 Kamp 239 Bolderslev SØN 13:03-4
2-4 Kamp 240 Bolderslev SØN 13:30-1
1-4 Kamp 244 Bolderslev SØN 13:57-1
2-3 Kamp 245 Bolderslev SØN 13:57-2
 
Antal deltagere: 4
Herredouble U11 B Pulje 1
 
* 1 Nicklas Hollænder
Elias Thomsen Nøhr Graasten
* 2 Noah Schøtt Sejten Fyn FGH
Villum Holst-Salomonsen Kolding BK
1-2 Kamp 247 Bolderslev SØN 13:57-4
 
Antal par: 2
Herre/Damesingle U11 C Pulje 1
 
1 Frida Bennhøft Aabenraa
2 Andreas Grønning Frei Svendborg
3 Martin Muurholm Nissen Rødding
4 William Jessen Rødekro
* 5 Elias Thomsen Nøhr Graasten
* 6 Christoffer Nasser Petersen Rødekro
 
1-2 Kamp 200 Bolderslev SØN 09:00-1
3-4 Kamp 201 Bolderslev SØN 09:00-2
5-6 Kamp 202 Bolderslev SØN 09:00-3
1-5 Kamp 205 Bolderslev SØN 09:27-2
2-3 Kamp 206 Bolderslev SØN 09:27-3
4-6 Kamp 207 Bolderslev SØN 09:27-4
1-4 Kamp 210 Bolderslev SØN 09:54-3
2-5 Kamp 211 Bolderslev SØN 09:54-4
3-6 Kamp 212 Bolderslev SØN 10:21-1
1-6 Kamp 218 Bolderslev SØN 10:48-3
2-4 Kamp 219 Bolderslev SØN 10:48-4
3-5 Kamp 220 Bolderslev SØN 11:15-1
1-3 Kamp 226 Bolderslev SØN 11:42-3
2-6 Kamp 227 Bolderslev SØN 11:42-4
4-5 Kamp 228 Bolderslev SØN 12:09-1
 
Antal deltagere: 6
Herre/Damesingle U11 D Pulje 1
 
1 Benjamin Boysen Rødekro
2 Maja Paysen Løgum
3 Silas Alexander Mortensen Bolderslev/Vollerup
* 4 Gustav Jessen Rødekro
* 5 Simon Vinther Lundtoft IF
 
1-2 Kamp 203 Bolderslev SØN 09:00-4
3-4 Kamp 204 Bolderslev SØN 09:27-1
1-3 Kamp 208 Bolderslev SØN 09:54-1
2-5 Kamp 209 Bolderslev SØN 09:54-2
1-5 Kamp 216 Bolderslev SØN 10:48-1
2-4 Kamp 217 Bolderslev SØN 10:48-2
1-4 Kamp 224 Bolderslev SØN 11:42-1
3-5 Kamp 225 Bolderslev SØN 11:42-2
2-3 Kamp 229 Bolderslev SØN 12:09-2
4-5 Kamp 230 Bolderslev SØN 12:09-3
 
Antal deltagere: 5
Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
Herresingle U13 B Pulje 1
 
1 Silas Iversen Løgum
2 Anders Hofmann Pedersen Graasten
3 Oliver Muusmann Bov
* 4 Gustav Hoffmann Rødekro
 
1-2 Kamp 39 Bolderslev LØR 12:16-4
3-4 Kamp 40 Bolderslev LØR 12:16-5
1-3 Kamp 46 Bolderslev LØR 13:12-1
2-4 Kamp 47 Bolderslev LØR 13:12-2
1-4 Kamp 55 Bolderslev LØR 13:40-5
2-3 Kamp 56 Bolderslev LØR 14:08-1
 
Herresingle U13 B Pulje 2
5 Marc Hollænder Graasten
6 Dennis Christensen Over Jerstal
7 Mads Grønning Frei Svendborg
8 Magnus Myrthu Rødekro
* 9 Jeppe Karstensen Nielsen Augustenborg
 
5-6 Kamp 41 Bolderslev LØR 12:44-1
7-8 Kamp 42 Bolderslev LØR 12:44-2
5-7 Kamp 48 Bolderslev LØR 13:12-3
6-9 Kamp 49 Bolderslev LØR 13:12-4
5-9 Kamp 57 Bolderslev LØR 14:08-2
6-8 Kamp 58 Bolderslev LØR 14:08-3
5-8 Kamp 62 Bolderslev LØR 14:36-2
7-9 Kamp 63 Bolderslev LØR 14:36-3
6-7 Kamp 66 Bolderslev LØR 15:04-1
8-9 Kamp 67 Bolderslev LØR 15:04-2
 
Antal deltagere: 9
Herresingle U13 B Puljevinder Finale
Vinder af Pulje 1
Vinder af Pulje 2
Kamp 70 Bolderslev LØR 15:04-5
Herredouble U13 B Pulje 1
1 Gustav Hoffmann Magnus Myrthu Rødekro
2 Anders Hofmann Pedersen Graasten Marc Hollænder
* 3 Silas Iversen Løgum
Dennis Christensen Over Jerstal
* 4 Jeppe Karstensen Nielsen Augustenborg
Oliver Muusmann Bov
 
1-2 Kamp 16 Bolderslev LØR 10:24-1
3-4 Kamp 17 Bolderslev LØR 10:24-2
1-3 Kamp 23 Bolderslev LØR 10:52-3
2-4 Kamp 24 Bolderslev LØR 10:52-4
1-4 Kamp 31 Bolderslev LØR 11:48-1
2-3 Kamp 32 Bolderslev LØR 11:48-2
 
Antal par: 4
Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
Herresingle U13 C Pulje 1
1 Magnus Krogh Sahl Graasten
2 Lucas Kindel Tyskland
3 Hjalte Buskov-Birkelund Aabenraa
* 4 Alexander Nasser Petersen Rødekro
 
1-2 Kamp 116 Kliplev LØR10:21-2
3-4 Kamp 117 Kliplev LØR10:21-3
1-3 Kamp 133 Kliplev LØR11:42-4
2-4 Kamp 134 Kliplev LØR11:42-5
1-4 Kamp 125 Kliplev LØR11:15-1
2-3 Kamp 126 Kliplev LØR11:15-2
 
Herresingle U13 C Pulje 2
5 Mathias Skriver Lundtoft IF
6 Mads Meck Over Jerstal
7 Emil Thorøe Rødekro
8 Gustav Kollander Rødekro
* 9 Thor Buus Wettengel Graasten
 
5-6 Kamp 118 Kliplev LØR10:21-4
7-8 Kamp 119 Kliplev LØR10:21-5
5-7 Kamp 135 Kliplev LØR12:09-1
6-9 Kamp 136 Kliplev LØR12:09-2
5-9 Kamp 127 Kliplev LØR11:15-3
6-8 Kamp 128 Kliplev LØR11:15-4
5-8 Kamp 129 Kliplev LØR11:15-5
7-9 Kamp 130 Kliplev LØR11:42-1
6-7 Kamp 131 Kliplev LØR11:42-2
8-9 Kamp 132 Kliplev LØR11:42-3
 
Antal deltagere: 9
Herresingle U13 C Puljevinder Finale
Vinder af Pulje 1
Vinder af Pulje 2
Kamp 142 Kliplev LØR12:36-3
Herredouble U13 C Pulje 1
1 Gustav Kollander Emil Thorøe Rødekro
* 2 Thor Buus Wettengel Graasten Magnus Krogh Sahl
* 3 Lucas Kindel Tyskland
Hjalte Buskov-Birkelund Aabenraa
 
1-2 Kamp 103 Kliplev LØR09:00-4
1-3 Kamp 109 Kliplev LØR09:27-5
2-3 Kamp 112 Kliplev LØR09:54-3
 
Antal par: 3
Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
Herresingle U13 D Pulje 1
1 Oskar Richter Rødekro
2 Emil Hartung Dybbøl
3 Christian Martin Lund Over Jerstal
4 Sune Hoffmann Hellevad
* 5 Jamie Illner Ulkebøl
* 6 Mads Ritter Højlund Graasten
 
1-2 Kamp 100 Kliplev LØR09:00-1
3-4 Kamp 101 Kliplev LØR09:00-2
5-6 Kamp 102 Kliplev LØR09:00-3
1-5 Kamp 106 Kliplev LØR09:27-2
2-3 Kamp 107 Kliplev LØR09:27-3
4-6 Kamp 108 Kliplev LØR09:27-4
1-4 Kamp 113 Kliplev LØR09:54-4
2-5 Kamp 114 Kliplev LØR09:54-5
3-6 Kamp 115 Kliplev LØR10:21-1
1-6 Kamp 122 Kliplev LØR10:48-3
2-4 Kamp 123 Kliplev LØR10:48-4
3-5 Kamp 124 Kliplev LØR10:48-5
1-3 Kamp 138 Kliplev LØR12:09-4
2-6 Kamp 139 Kliplev LØR12:09-5
4-5 Kamp 140 Kliplev LØR12:36-1
 
Antal deltagere: 6
Herredouble U13 D Pulje 1
* 1 Mads Ritter Højlund Graasten
Oskar Richter Rødekro
* 2 Jens-Jacob N. Iwersen Haderslev Lasse Juhler Krab
1-2 Kamp 141 Kliplev LØR12:36-2
 
Antal par: 2
Herresingle U15 B Pulje 1
1 Tobias Jensen Ulkebøl
2 Gustav Højbro Jensen Aabenraa
* 3 Fillip From Aabenraa
* 4 Thomas B. Petersen Bov
 
1-2 Kamp 104 Kliplev LØR09:00-5
3-4 Kamp 105 Kliplev LØR09:27-1
1-3 Kamp 110 Kliplev LØR09:54-1
2-4 Kamp 111 Kliplev LØR09:54-2
1-4 Kamp 120 Kliplev LØR10:48-1
2-3 Kamp 121 Kliplev LØR10:48-2
 
Antal deltagere: 4
Herredouble U15 B Pulje 1
* 1 Tobias Jensen Ulkebøl
Fillip From Aabenraa
* 2 Thomas B. Petersen Bov
Magne Buskov-Birkelund Aabenraa
1-2 Kamp 137 Kliplev LØR12:09-3
 
Antal par: 2
Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
HerresingleU15D/ U15 C Pulje 1
1 Mathias Myrthu Rødekro
2 Thomas Bejer Løgum
3 Maximilian Braun Tyskland
* 4 Emil Baungaard Aabenraa
 
1- 2 Kamp 1 Bolderslev LØR 09:00-1
3- 4 Kamp 2 Bolderslev LØR 09:00-2
1- 3 Kamp 6 Bolderslev LØR 09:28-1
2- 4 Kamp 7 Bolderslev LØR 09:28-2
1- 4 Kamp 11 Bolderslev LØR 09:56-1
2- 3 Kamp 12 Bolderslev LØR 09:56-2
 
HerresingleU15D/ U15 C Pulje 2
5 Victor Richter Rødekro
6 Marc Bamberger Tyskland
7 Lukas Popp Petersen Løgum
5- 6 Kamp 3 Bolderslev LØR 09:00-3
5- 7 Kamp 8 Bolderslev LØR 09:28-3
6- 7 Kamp 13 Bolderslev LØR 09:56-3
 
HerresingleU15D/ U15 C Pulje 3
8 Casper Vinther Lundtoft IF
9 Magnus Kjær Reinert Over Jerstal
* 10 Niklas Brandt Løgum
8- 9 Kamp 4 Bolderslev LØR 09:00-4
8-10 Kamp 9 Bolderslev LØR 09:28-4
9-10 Kamp 14 Bolderslev LØR 09:56-4
 
Antal deltagere: 10
HerresingleU15D/ U15 C Puljevinder Finale
Vinder af Pulje 1
Vinder af Pulje 2
Vinder af Pulje 3
Kamp 27 Bolderslev LØR 11:20-2
Kamp 33 Bolderslev LØR 11:48-3
 
Herredouble U15 C Pulje 1
1 Christoffer Kock Lundtoft IF
Casper Vinther
2 Lukas Popp Petersen Løgum
Thomas Bejer
* 3 Mathias Myrthu Rødekro
Victor Richter
 
1-2 Kamp 18 Bolderslev LØR 10:24-3
1-3 Kamp 25 Bolderslev LØR 10:52-5
2-3 Kamp 34 Bolderslev LØR 11:48-4
Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
 
Herredouble U15 C Pulje 2
4 Marius Jensen Haderslev
Mads Emil Kraghlund
5 Viktor Nordentoft Alsted Graasten
Emil Baungaard Aabenraa
* 6 Marc Bamberger Tyskland
Maximilian Braun
 
4-5 Kamp 19 Bolderslev LØR 10:24-4
4-6 Kamp 26 Bolderslev LØR 11:20-1
5-6 Kamp 35 Bolderslev LØR 11:48-5
 
Antal par: 6
Herredouble U15 C Puljevinder Finale
Vinder af Pulje 1
Vinder af Pulje 2
Kamp 53 Bolderslev LØR 13:40-3
Damesingle U13B/U15 C Pulje 1
1 Liv Dahl Lorentzen Løgum
2 Anne Line Meldgaard Aabenraa
* 3 Sofie Duus Skovbjerg Strib
 
1-2 Kamp 20 Bolderslev LØR 10:24-5
1-3 Kamp 28 Bolderslev LØR 11:20-3
2-3 Kamp 36 Bolderslev LØR 12:16-1
 
Damesingle U13B/U15 C Pulje 2
4 Alberte Gotfredsen Strib
5 Sofie Brandt Løgum
6 Mathilde Bjørnø Petersen Svendborg
* 7 Naja Gram Løgum
 
4-5 Kamp 21 Bolderslev LØR 10:52-1
6-7 Kamp 22 Bolderslev LØR 10:52-2
4-6 Kamp 29 Bolderslev LØR 11:20-4
5-7 Kamp 30 Bolderslev LØR 11:20-5
4-7 Kamp 37 Bolderslev LØR 12:16-2
5-6 Kamp 38 Bolderslev LØR 12:16-3
 
Antal deltagere: 7
Damesingle U13B/U15 C Puljevinder Finale
Vinder af Pulje 1
Vinder af Pulje 2
Kamp 54 Bolderslev LØR 13:40-4
Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
Damedouble U13B/U15 C Pulje 1
1 Alberte Gotfredsen Strib
Mathilde Bjørnø Petersen Svendborg
* 2 Laura Marie Gram Freund Over Jerstal
Anne Line Meldgaard Aabenraa
* 3 Naja Gram Løgum
Sofie Brandt
 
1-2 Kamp 45 Bolderslev LØR 12:44-5
1-3 Kamp 52 Bolderslev LØR 13:40-2
2-3 Kamp 61 Bolderslev LØR 14:36-1
 
Antal par: 3
Mixed double U13B/U15 C Pulje 1
1 Liv Dahl Lorentzen Løgum
Niklas Brandt
* 2 Mads Grønning Frei Svendborg
Mathilde Bjørnø Petersen
* 3 Laura Marie Gram Freund Over Jerstal
Dennis Christensen
 
1-2 Kamp 5 Bolderslev LØR 09:00-5
1-3 Kamp 10 Bolderslev LØR 09:28-5
2-3 Kamp 15 Bolderslev LØR 09:56-5
 
Antal par: 3
Herresingle U15 D Pulje 1
1 Martin Fabrin Ulkebøl
2 Mikkel Hesselberg Christiansen Augustenborg
3 Viktor Nordentoft Alsted Graasten
* 4 Mads Emil Kraghlund Haderslev
* 5 Christoffer Kock Lundtoft IF
 
1-2 Kamp 43 Bolderslev LØR 12:44-3
3-4 Kamp 44 Bolderslev LØR 12:44-4
1-3 Kamp 50 Bolderslev LØR 13:12-5
2-5 Kamp 51 Bolderslev LØR 13:40-1
1-5 Kamp 59 Bolderslev LØR 14:08-4
2-4 Kamp 60 Bolderslev LØR 14:08-5
1-4 Kamp 64 Bolderslev LØR 14:36-4
3-5 Kamp 65 Bolderslev LØR 14:36-5
2-3 Kamp 68 Bolderslev LØR 15:04-3
4-5 Kamp 69 Bolderslev LØR 15:04-4
 
Antal deltagere: 5
Bolderslev / Vollerup UF, Badminton
Herresingle U17/U19 B Pulje 1
1 Jonas Strehlitz Tyskland
2 Rasmus Myrthu Rødekro
3 Niklas Jäde Tyskland
4 Nikolai Ravn Rødekro
* 5 Casper Christiansen Sundeved Efterskole
* 6 Oliver Illner Ulkebøl
 
1-2 Kamp 213 Bolderslev SØN 10:21-2
3-4 Kamp 214 Bolderslev SØN 10:21-3
5-6 Kamp 215 Bolderslev SØN 10:21-4
1-5 Kamp 221 Bolderslev SØN 11:15-2
2-3 Kamp 222 Bolderslev SØN 11:15-3
4-6 Kamp 223 Bolderslev SØN 11:15-4
1-4 Kamp 231 Bolderslev SØN 12:09-4
2-5 Kamp 232 Bolderslev SØN 12:36-1
3-6 Kamp 233 Bolderslev SØN 12:36-2
1-6 Kamp 236 Bolderslev SØN 13:03-1
2-4 Kamp 237 Bolderslev SØN 13:03-2
3-5 Kamp 238 Bolderslev SØN 13:03-3
1-3 Kamp 241 Bolderslev SØN 13:30-2
2-6 Kamp 242 Bolderslev SØN 13:30-3
4-5 Kamp 243 Bolderslev SØN 13:30-4
 
Antal deltagere: 6
Herredouble U17/U19 B Pulje 1
* 1 Rasmus Myrthu Rødekro
Casper Christiansen Sundeved Efterskole
* 2 Niklas Jäde Tyskland Jonas Strehlitz
1-2 Kamp 246 Bolderslev SØN 13:57-3
Antal par: 2